مزدوران دیکتاتوری اسلامی

تصویر چهره: FaceImage
تصویر1 : Image
کد:
1317
نام:
علی
نام خانوادگی:
رازینی
لغب:

      
سمت اداری:

      
آدرس محل کار:

      
آدرس خانه:

      
آدرسهای دیگر:

      
تلفن همراه:

      
تلفن خانه:

      
تلفنهای دیگر:

      
تاریخ تولد:

      
محل تولد:

      
توضیحات:
علی رازینی نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری ، معاون حقوقی و توسعه قضایی قوه قضاییه و رئیس سابق دادگاه ویژه روحانیت جمهوری اسلامی است.

علی رازینی، رئیس شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس تصریح کرده است که محاکماتی که اعدام‌های تابستان ۱۳۶۷ را به دنبال آورد، به دستور خمینی بوده است. علی رازینی، که خود در برپایی این محاکمات شرکت داشته، می‌گوید: «تعدادی از منافقین در شرایطی بودند که جرایم جدیدی داشتند که امام (ره) دستور دادند اینها دوباره محاکمه شوند و جمعی مرکب از قاضی و دادستان آمدند و در یک برهه، همه را محاکمه کردند و حکم صادر شد.»

جمعی که رازینی به آن اشاره دارد، در قاموس زندانیان سیاسی و جان‌بدربردگان از آن محاکمه‌های چند دقیقه‌ای، “هیئت مرگ” خوانده می‌شود.
تاریخ مرگ:

      
اتهامات:

      
بیوگرافی:
حجت الاسلام علی رازینی، در 2 خرداد 1332 در شهرستان "رزن" از توابع "همدان" متولد شد. پدر بزرگ او "آیت الله حاج میرزا حسن رازینی" به همراه امام خمینی(ره) و آیت الله گلپایگانی، از اولین شاگردان "حاج شیخ عبدالکریم حائری" در حوزه علمیه قم بودند. پدر او، حجت الاسلام و المسلمین "حاج شیخ محمود رازینی" نیز روحانی و ساکن قم بود.

سیستم آموزش و پرورش دوره رضاخان مورد تایید پدر علی رازینی نبود به همین دلیل در منزل به فرزندان خود آموزش می داد و از مدرسه رفتن آنها ممانعت می کرد؛ حجت الاسلام رازینی به مدرسه نرفت و با امتحانات متفرقه موفق به کسب مدرک شد.

وی چهار برادر و دو خواهر داشت که دو برادر او در عملیات های کربلای 5 و کربلای 8 شهید شدند و دو برادر دیگر او، یکی در سپاه و دیگری در قوه قضاییه به فعالیت پرداختند.
لینکس:

      
تاریخ آخرین ویرایش:
Nov/7/2016
فرم ویرایش