مزدوران دیکتاتوری اسلامی

تصویر چهره: FaceImage
کد:
1310
نام:
حسین موسوی
نام خانوادگی:
تبریزی
لغب:

      
سمت اداری:

      
آدرس محل کار:

      
آدرس خانه:

      
آدرسهای دیگر:

      
تلفن همراه:

      
تلفن خانه:

      
تلفنهای دیگر:

      
تاریخ تولد:

      
محل تولد:

      
توضیحات:
سید حسین پورمیرغفاری ملقب به آیت‌الله سید حسین موسوی تبریزی 

در سال ۱۳۶۰ با حکم آیت‌الله خمینی به عنوان دادستان کل انقلاب منصوب شد.

پیش از آن رئیس کل دادگاه‌های انقلاب اسلامی آذربایجان غربی و شرقی بود و نقش محوری در برخورد با حزب خلق مسلمان، نزدیک به آیت‌الله شریعتمداری داشت و دستور اعدام شماری از اعضای این حزب را صادر کرد. او همچنین رئیس دادگاه رسیدگی به ماجرای آتش‌سوزی سینما رکس آبادان بود.


در دادستانی علی فلاحیان را مسئول هماهنگی دستگاه‌های مختلف امنیتی برای برخورد با سازمان مجاهدین خلق کرد. محاکمه محمدرضا سعادتی نیز به عهده او بود.


در زمانی که دادستان کل انقلاب بود گفته بود: ما نظام جمهوری اسلامی می‌خواهیم. تنها که نماز و روزه نیست. یکی از احکام جمهوری اسلامی این است هر کس در برابر این نظام و امام عادلش بایستد کشتن او واجب است. اسیرش را باید کشت، زخمی‌اش را زخمی‌تر کرد که کشته شود. (کیهان ۲۹ / ۶ / ۱۳۶۰)

او با شورای عالی قضایی و اسدالله لاجوردی مشکل داشت و با ادغام دادستانی کل و دادستانی انقلاب در سال ۱۳۶۳ از مقام خود کنار رفت و آیت‌الله خمینی از او به خاطر مقابله با منافقین و سایر ضد انقلابیون تشکر کرد.

علی رازینی تلویحا او را به فساد اخلاقی در ارتباط با یک زندانی سیاسی متهم می‌کند.

پس از آن دو دوره نماینده مجلس شورای اسلامی بود. اما سپس حضورش در سیاست کمرنگ شد. او هم‌‌اکنون از روحانیون نزدیک به اصلاح‌طلبان است.
تاریخ مرگ:

      
اتهامات:

      
بیوگرافی:

      
لینکس:

      
تاریخ آخرین ویرایش:
Jan/5/2016
فرم ویرایش