مزدوران دیکتاتوری اسلامی

تصویر چهره: FaceImage
1 تصویر : Image
کد:
1250
نام:
احمد وحید
نام خانوادگی:
دستجردی
لغب:

      
سمت اداری:
رییس اطلاعات دفتر رهبری و نایب رئیس هیات مدیره شرکت سایپا و عضو هیات مدیره گروه خودروسازی بهمن (متعلق به بنیاد تعاون سپاه) و همچنین عضو هیات مدیره شرکت صدرا می‌باشد.
آدرس محل کار:

      
آدرس خانه:

      
آدرسهای دیگر:

      
تلفن همراه:

      
تلفن خانه:

      
تلفنهای دیگر:

      
تاریخ تولد:
۲۵ دی ۱۳۳۲
محل تولد:

      
توضیحات:
احمد وحید دستجردی (متولد ۲۵ دی ۱۳۳۲[۱]) مقام اطلاعاتی و نظامی جمهوری اسلامی است که در حال حاضر رییس اطلاعات دفتر رهبری و نایب رئیس هیات مدیره شرکت سایپا و عضو هیات مدیره گروه خودروسازی بهمن (متعلق به بنیاد تعاون سپاه) و همچنین عضو هیات مدیره شرکت صدرا می‌باشد.

وی دارای مدرک کارشناسی در رشته الکترونیک و کارشناسی ارشد در رشته صنایع است و همچنین در رشته علوم استراتژیک در مقطع دکترا در حال تحصیل می‌باشد.

او یک سرتیپ سپاه پاسداران است و رئیس سازمان صنایع هوافضا، یکی از سازمانهای زیر مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که عهده دار صنایع موشکی است به طور همزمان معاون وزیر دفاع، بوده‌است. شورای امنیت سازمان ملل در قطعنامه‌های ۱۷۳۷ و ۱۷۴۷ خود کشورهای عضو سازمان ملل را به مسدود ساختن حساب‌های بانکی و متعلقات مالی و منابع اقتصادی وی ملزم کرده‌است.اندکی پس از این قطعنامه او از سازمان هوافضا رفت و سرتیپ پاسدار فرهی جایگزین وی شد.

محسن رفیق‌دوست ادعا کرده که اوایل جنگ با عراق، احمد وحید و رحیم صفوی به همراه وی به لیبی رفتند و از معمر قذافی رهبر لیبی، چند عدد موشک اسکاد-بی به رایگان تحویل گرفته‌اند.


وی پسر دکتر سیف الله وحید دستجردی است که رئیس هلال احمر جمهوری اسلامی بود و چند سال پیش درگذشت.[۶] خواهر وی، مرضیه وحید دستجردی برای تصدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت دهم از سوی محمود احمدی‌نژاد به مجلس شورای اسلامی معرفی شد
تاریخ مرگ:

      
اتهامات:

      
بیوگرافی:

      
لینکس:

      
تاریخ آخرین ویرایش:
Dec/27/2012
فرم ویرایش